اخبار > استاندار خراسان جنوبی: باید واقعیت کمبود اعتبار را پذیرفت/حرمت و کرامت دانشجو حفظ شود
 


شماره خبر :٤٧١٧٢٩   تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢١ آذر ١٣٩٤    ا   ١٩:٥٥
 
استاندار خراسان جنوبی: باید واقعیت کمبود اعتبار را پذیرفت/حرمت و کرامت دانشجو حفظ شود

پرتال دانشجویی کشور :

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه باید فضایی در دانشگاه‌ها فراهم شود تا همه در چارچوب‌های پذیرفته شده حرف بزنند، گفت: با برهم زنندگان اجتماعات قانونی برخورد جدی خواهیم کرد.

وجه اله خدمتگزار بعد از ظهر سه شنبه در دیدار با تشکل‌های دانشجویی دانشگاه بیرجند اظهار کرد: دانشجو و دانشگاه باید به صورت ویژه دیده شده و همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با دانشگاه باید حرمت، عزت و کرامت دانشگاه را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه ما به دانشجو به عنوان یک ذخیره، سرمایه و امید نگاه می‌کنیم، بیان کرد: دانشجویان آینده سازان کشور بوده و به عنوان یک سرمایه غنی برای کشور هستند که باید به بهترین وجه مورد استفاده نظام قرار گیرند.

استاندار خراسان جنوبی، دانشجو و دانشگاهیان را به عنوان یک بازوی کمکی برای تصمیم گیری‌ها دانست و گفت: نسل دانشجو یک نسل پویا، با انگیزه و علاقمند به پیشرفت کشور و استان خود است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

باید واقعیت کمبود اعتبار را پذیرفت

خدمتگزار ادامه داد: وظیفه مسئولان و مدیران دانشگاه است که بر اساس امکانات و ظرفیت‌های دانشگاه به پذیرش دانشجو اقدام کرده و ما نیز موظف هستیم که در حد امکانات خود در خدمت دانشجویان باشیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کشور و به تبع آن استان با مشکل کمبود منابع و اعتبار روبه رو است، بیان داشت: همه خواسته‌های مردم و به خصوص دانشجویان به حق بوده اما باید در نظر بگیریم که در حال حاضر کشور از نظر منابع در وضعیت مناسبی قرار ندارد.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه نمی‌توان با شعار زندگی کرد و باید واقعیت‌ها را پذیرفت، عنوان داشت: مردم مطمئن باشند اگر یک ریال در اختیار خزانه استان باشد آن را هزینه می‌کنیم اما باید کمبود اعتبار را پذیرفت.

خدمتگزار با بیان اینکه بودجه‌ای که در اختیار استان گذاشته می‌شود تعریف و هزینه کرد مشخصی دارد، عنوان داشت: همه دستگاه‌های اجرایی از جمله دانشگاه‌ها بودجه مشخص و ردیف معینی دارد و آن بخش هم که در اختیار استانداری است باید در قالب تعریف و مصوبه مجلس هزینه شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر بودجه سال جاری مصوب و ابلاغ شده و امکان تزریق اعتبار به دانشگاه‌ها خارج از بودجه تعیین شده نیست اما در بودجه سال آینده به طور حتم کمک می‌کنیم تا در جایی که نیاز است به دانشگاه‌های استان بودجه اختصاص یابد.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه از استقلال دانشگاه به شدت حمایت می‌کنم، عنوان داشت: تاکنون در همه جلساتی که برخی افرادی که اخبار ناقص و خلاف واقع شنیده و بر اساس آن تصمیم گیری می‌کرده‌اند از دانشگاه حمایت کرده‌ام و تاکید داشته‌ام که حرمت دانشجو و دانشگاه باید حفظ شود.

خدمتگزار اضافه کرد: ما به تک تک دانشجویان اعتماد و باور داریم که دانشجویان استان افرادی متعهد و علاقمند به پیشرفت استان هستند و تاکنون به هیچ کس اجازه نداده‌ایم که با اخبار نادرستی که شنیده‌اند برخوردی انجام دهند.

برخورد جدی با کسانی که اجتماع قانونی را برهم زنند

وی ادامه داد: ما می‌خواهیم دانشگاه محیط شاد، با نشاط و امیدوار کننده برای دانشجو باشد و دانشجو غیر از تحصیل و دانشگاه هیچ نگرانی دیگری نداشته باشد.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه تاکنون به هیچ کس اجازه نداده‌ایم که کوچک‌ترین حرکتی خلاف قانون و امنیت انجام دهد، بیان کرد: موردی در استان نبوده که تصمیمی در استان گرفته شود و عده‌ای غیر از جایگاه قانونی ورود پیدا کنند و آن را تغییر دهند.

خدمتگزار تاکید کرد: باید فضایی در همه دانشگاه‌ها فراهم شود تا همه در چارچوب‌های پذیرفته شده حرف خود را بزنند و بقیه می‌توانند به عنوان مستمع گوش کننده و چنانچه انتقادی دارند بیان کنند اما اگر کسی اجتماعی که قانون به آن مجوز داده را برهم بزند با او برخورد می‌شود.

وی به برگزاری دو انتخابات مهم در سال جاری اشاره کرد و گفت: تاکنون از همه صاحب نظران و کسانی که اهل گفتگو هستند چه اصلاح طلب و چه اصوالگرا دعوت شده تا در استان حضور پیدا کنند و امنیت آن‌ها تامین شده است.

استاندار خراسان جنوبی در ارتباط با مشکل سرویس‌های دانشجویی نیز گفت: در این راستا باید جلسه‌ای با حضور فرمانداری، شهرداری و شورای شهر برگزار و مشکلات این حوزه را برطرف کنند.

خدمتگزار با اشاره به کمبود فضای تفریحی برای دانشجویان و نبود اردوگاه گفت: باید برنامه‌ریزی انجام شود تا امکان استفاده دانشجویان از اردوگاه‌های سایر سازمان‌ها فراهم شود.


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧