اخبار > راشاتودی: شبخ زکزاکی سپری در مقابل وهابیت
 


شماره خبر :٤٧٢٩٧٨   تاریخ انتشار خبر : جمعه ٢٧ آذر ١٣٩٤    ا   ٢٠:١٧
 
حمایت پادشاه سعودی از کشتار شیعیان در نیجریه shia muslim
راشاتودی: شبخ زکزاکی سپری در مقابل وهابیت

پرتال دانشجویی کشور :

در حالی‌که رسانه‌ها تمرکزشان بر رویدادهای خاورمیانه می‌باشد اما در ‌آفریقا اقدام‌های خشن‌تر و خونریزی هایی گسترده صورت می‌گیرد که بحران حال حاضر در نیجریه از آن جمله است .

باسمه تعالی

 

راشاتودی: شبخ زکزاکی سپری در مقابل وهابیت shia muslim

به گزارش مصاف به نقل از العالم، شبکه خبری «راشاتودی» در وبگاه خود در گزارشی با پرداختن به اقدام اخیر ارتش نیجریه در شهادت و مجروح کردن جمع کثیری از مسلمان این کشور، آن‌را در خدمت منافع گروه تروریستی بوکوحرام دانست.

راشاتودی نوشت: در حالی‌که  رسانه‌ها تمرکزشان بر رویدادهای خاورمیانه می‌باشد اما در ‌آفریقا اقدام‌های خشن‌تر و خونریزی هایی گسترده صورت می‌گیرد که بحران حال حاضر در نیجریه از آن جمله است و باید گفته شود این کشور جایگاه یکی از بی‌رحم‌ترین  فرقه‌های وهابی یعنی بوکوحرام است و در این میان تنها یک مرد در مخالفت با بوکو حرام  در این کشور به پاخاسته و آن فرد «شیخ ابراهیم الزکزاکی»  روحانی شیعه این کشور است که به محکوم کردن قدرت‌هایی در داخل نیجریه پرداخت که مدعی مخالفت با افراط گرایی هستند .

 در 12 دسامبر سال جاری در نیجریه شاهد موجی از خشونت‌ها بودیم به طوری‌که نیروهای ارتش این کشور با حمله به منزل شیخ الزکزاکی به غیر نظامیان نیز شلیک کردند. بعد از این ماجرا مقام‌های رسمی نیجریه‌ای مدعی شدند که شیعیان تهدیدی علیه امنیت ملی هستند در حالی که شیعیان مخالف بوکوحرام و روابط فرماندهان نظامی  ارتش نیجریه با این گروه تروریستی هستند

.

شیخ الزکزاکی نیز به شدت مخالف فساد سیاسی و روابط بو کوحرام با ارتش است اما مواضع بشر دوستانه و مسالمت آمیز الزکزاکی با خونریزی پاسخ داده شد و نیروهای ارتش همسر و فرزند او را اذیت نمودند و منزل آن‌ها غارت شد

.

 

 

در انتهای این مطلب آمده است: با شدت گرفتن تنش در نیجریه ، اینک اقلیت‌های مذهبی نگران جان شیخ الزکزاکی هستند که سپری در برابر بنیاد گرایی وهابی بوده است. آتش نبرد در آفریقا روشن شده و به نظر می‌رسد عده بسیار کمی مایل به خاموش کردن آن هستند.

 

حمایت پادشاه سعودی از کشتار شیعیان در نیجریه

 

حمایت پادشاه سعودی از کشتار شیعیان در نیجریه shia muslim

العربیه گزارش داد سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی در تماسی تلفنی با محمد بخاری رییس جمهوری نیجریه حمایت سعودی را از نیجریه در مبارزه با تروریسم اعلام کرد.

 سلمان گفت سعودی همبستگی خود را با نیجریه در حادثه تروریستی اخیر اعلام می کند. وی پیوستن نیجریه را به (گروه به اصطلاح) ائتلاف اسلامی مبارزه با تروریسم ستود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

(رسولی)


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧